Skip to content

JP Weber doradcą Markos
sp. z o.o. w procesie pozyskania inwestora strategicznego i sprzedaży udziałów.

JP Weber doradzał właścicielom Markos sp. z o.o. (Polska), wiodącemu producentowi łodzi oraz obudów elektrowni wiatrowych, w procesie pozyskania inwestora strategicznego i sprzedaży większościowego pakietu udziałów na rzecz Axopar Holding (Finlandia), światowego lidera na rynku łodzi motorowych klasy premium.


Zespół JP Weber, w składzie: Grzegorz Piechowiak, Piotr Dalak, ACA oraz Paweł Nowakowski, wspierał Markos w całym procesie sprzedaży, zapewniając kompleksowe doradztwo M&A i pełną obsługę finansową. Ze strony prawnej nad skutecznym przebiegiem transakcji czuwali Tomasz Sadurski, Izabela Janiszewska i Aleksandra Polakowska.

Firma Axopar, założona w 2014 roku, jest jedną z najszybciej rozwijających się marek na światowym rynku łodzi motorowych. Jej sukces wynika z koncepcji „jedna łódź, jeden świat”. Oznacza to, że łodzie Axopar są wielofunkcyjne i dostępne dla szerokiego grona użytkowników na całym świecie. 

MARKOS specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Pozyskanie nowego inwestora stwarza nowe możliwości i pozwoli firmie jeszcze skuteczniej realizować swoje cele biznesowe.

Więcej szczegółów na temat transakcji: Axopar przejmuje większość udziałów w Markos sp. z o.o. 

PiDa

Piotr Dalak, ACA

Partner

Usługi powiązane.


Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.

 

Skontaktuj się z JP Weber